Аналізуємо себе, а не інших

Аналізуємо себе, а не інших

15 Жовтня

Плітки, які наш гнів робить колючими, – ввічлива форма вбивства шляхом підриву репутації, – приносять нам певне задоволення. При цьому ми не намагаємося допомогти тим, кого критикуємо, а прагнемо підкреслити власні чесноти.

«Дванадцять Кроків і Дванадцять Традицій»
(стор. 67)

Іноді я не усвідомлюю, що пліткувала, поки не настане вечір – час проаналізувати свої вчинки за день. І тоді я бачу, що моє пліткування – похмура пляма ганьби на такому прекрасному дні. Як я могла сказати таке? Плітка показує своє потворне обличчя під час обідньої перерви або за чашкою кави з колегами. Пліткую я і ввечері, коли, втомлена від денної праці, вважаю, що заслужила право потішити своє «его» за рахунок когось іншого.
Вади, подібні до плітки, проникають в моє життя, якщо я перестаю старанно працювати по Дванадцяти Кроках. Я повинна пам’ятати, що моя неповторність – дар Божий, і це в рівній мірі відноситься до всіх, кого я зустрічаю на життєвому шляху. Єдина людина, котру мені сьогодні треба проаналізувати – я сама. А судити інших я надам Верховному Судді – Божественному Провидінню.