Гординя

Гординя

15 Липня

Протягом тисячоліть ми вимагали більшої частки забезпеченості, слави і любові, ніж нам належить. Коли нам, здавалося, вдавалося домогтися свого, ми пили, щоб будувати ще грандіозніші мрії. Зазнавши ж у чомусь невдачу, ми пили, щоб забутися. Нам завжди хотілося мати ще більше того, що, на нашу думку, нам було потрібно.

У всіх цих прагненнях, багато з яких були благими, виявлялася наша потворна вада – відсутність смирення. Нам бракувало прозорливості, щоб зрозуміти: на першому місці повинні стояти моральне самовдосконалення та духовні цінності, а задоволення матеріальних потреб не повинно бути метою життя.

«Дванадцять Кроків і Дванадцять Традицій»
(стор. 71)

Знову і знову я брався за Сьомий Крок – лише для того, щоб відступити і зібратися з силами. Мені явно чогось бракувало, і сенс цього Кроку вислизав від мене. Що ж я випустив з уваги? Єдине слово, прочитане, але проігнороване, котре лежить в основі всіх Кроків і, по суті, всієї Програми АА. І це слово – «смиренно».

Я розпізнав свої недоліки: постійно відкладаю рішення «на потім», запальний, занадто шкодую себе. І я став думати: чому саме я? Потім я згадав, що «Гординя передує падінню», і прибрав гординю зі свого життя.