Поворотний момент

Поворотний момент

7 Січня

«Півзаходи нічим не допомогли нам. Ми підійшли до поворотного моменту. Все відкинувши, ми просили Його про піклування та захист».

«Анонімні Алкоголіки»
(стор. 59)

Я стою на роздоріжжі щодня. Мої думки і вчинки можуть сприяти моєму духовному зростанню, але можуть і штовхати мене до колишніх звичок, в тому числі і до пияцтва. Іноді поворотний момент стає початком. Наприклад, коли я вирішую похвалити людину замість того, щоб її засуджувати. Або коли наважуюся попросити про допомогу замість того, щоб покладатися тільки на себе. А іноді поворотний момент виявляється кінцем – наприклад, коли я ясно бачу, що потрібно перестати плекати образи або проявляти згубне користолюбство. Кожного дня мене спокушає безліч недоліків; значить, у мене кожного дня є можливість розгледіти їх. Багато з моїх негативних якостей в тій чи іншій формі проявляються щодня: самоосуд, гнів, втеча від проблем, гординя, мстивість, прагнення до зовнішніх ефектів.
Спроби обійтися півзаходами при усуненні цих недоліків лише паралізують мої старання змінитися. Лише коли я, цілком доручивши себе Богові, звертаюся до Нього по допомогу, я дійсно знаходжу готовність і здатність змінюватися.