Новачку

Отже, якщо ви визнали перед собою: «Так, я — один з тих, хто безсилий перед алкоголем. Моє життя стало некерованим», і прийшли до переконання — «Я не можу кинути, і мені потрібна допомога». Це і є Перший Крок до виздоровлення.

Для того щоб припинити пити — і не почати знов, існує декілька простих принципів, на які цілком можна оператися. Ці принципи — Програма одужання «12 Кроків». Вона допомагає нам залишатися тверезими. Можливо, це саме те, що вам потрібне. Для того, щоб правильно почати, спробуйте взяти до уваги декілька нескладних порад, які напевне виявляться для вас корисними.

Не пити першу чарку

Яка за рахунком чарка виводить вас з ладу? Третя? Одинадцята? Двадцята? Якби ми тільки знали,  як зупинитися до неї ! А між тим процес, який ми не можемо контролювати, починається з однієї — першої чарки. Як правило, ми цілком упевнені, що «ще по одній — і досить». Потім ще по одній. Потім ще… І ще…

Абсолютно достовірним є той факт, що ви просто не зможете «перебрати», якщо не вип’єте першу чарку.

Саме перша чарка є тією самою «фатальною», оскільки за нею йдуть усі інші. Так що вам варто відмовитися не від десятої або двадцятої, а усього лиш від першої.

Жити сьогодні

Анонімні Алкоголіки — це спосіб життя сьогоднішнім днем. Ми розрізаємо великий «пиріг життя» на більш дрібні шматки, які набагато легше утримати в руках. Ми залишаємося тверезими лише сьогодні — день за днем, година за годиною. Будь-яку роботу ми робимо, вирішуючи завдання одне за одним, але не все відразу. Так само, одну за одною, ми поступово вирішуємо всі свої проблеми. І так само, працюючи за Програмою, ми поступово, один за одним, розгрібаємо завали свого минулого. Ми сумлінно вчимося доручати своє життя і свою волю під опіку Вищої Сили, як Її розуміє кожен з нас.

Навчаючись жити за принципами А.А., ми звертаємося по допомогу до інших членів Співдружності, до своїх наставників і до своєї Вищої Сили, завдяки якій більшість з нас і знайшли свою шлях до одужання.

Ходити на групи

У вашому розпорядженні великий вибір груп А.А. Дістаньте розклад зборів. Його можна отримати практично на будь-якій групі. Якщо вийде, перші три місяці ходіть щодня. Як кажуть в А.А. — «90 днів — 90 зборів». Якщо групи АА спочатку вам не дуже сподобаються, спробуйте віднестися до відвідування зборів, як до гірких ліків, що їх вам прописали при смертельно небезпечній хворобі. Ходіть на збори особливо тоді, коли вам цього менш за все хочеться. Багато хто з нас починав свій шлях в тверезості «через не можу», і нам не довелося у цьому розкаюватися.

Знайти свою “материнську” групу

Дехто з нас, прийшовши на групу АА, вважав, що їх «записали» саме в цю групу, і вони не повинні ходити на інші. Це зовсім не так. Ніхто не має права заборонити вам відвідувати збори інших груп. Проте рано чи пізно ви «приєднаєтеся» до якої-небудь групи, що збирається регулярно. Це і буде ваша материнська група.

Материнська група — це та група, куди ви йдете, щоб стати тверезим і залишатися тверезим, і де ви відчуваєте себе частиною єдиного цілого. Материнська — це група, в якій ви продовжуєте духовно зростати і де вас оточують друзі, з якими вам не хочеться розлучатися. Материнська група — це група, де ви відчуваєте необхідність віддавати те, що отримали і знаходите задоволення у служінні.

Та все ж наявність своєї групи не повинна утримувати вас від відвідування інших. Відвідуйте стільки зборів, скільки вважаєте за потрібне… І навіть більше.

Вибрати наставника

Деяким з нас вдавалося стати тверезими і без наставників, але пізніше ми визнавали, що якби ми їх мали, якість нашої тверезості покращувалася б набагато швидше. Спираючись на свій досвід, ми заявляємо, що у вас набагато більше шансів залишитися тверезим, коли у вас є наставник.

Спитайте декількох членів АА, як вони знайшли своїх наставників, прочитайте брошуру «Запитання і відповіді про наставництво». Більшість членів АА будуть раді вам допомогти, хоча й не всі з нас готові бути наставниками.

Наставник завжди може вислухати вас; допомогти вам як зрозуміти ваші проблеми, так і вирішити, що з ними робити; запропонувати, як вчинити — або розповісти про те, що у схожій ситуації «спрацювало» для нього. Іншими словами, наставник допоможе вам застосовувати в житті Програму «12 Кроків» і буде вашим провідником на шляху одужання. Ви можете розраховувати на спонсора у всьому, що стосується його частини спільної роботи над одужанням, а також на його підтримку у всьому, що стосується вашої частини цієї роботи.

Читати літературу А.А.

Основним джерелом, що узагальнює досвід АА, є книга «Анонімні Алкоголіки», яку ще називають Великою або Синьою Книгою. В ній міститься усе необхідне для отримання духовного досвіду одужання. Деяким з нас не подобається те, що пропонує Велика книга для практики, але у кожному разі ми залишаємося тверезими, коли намагаємося виконати те, що в ній написано. У деяких з нас настільки «відморожені» мізки, що ми ніяк не могли погодитися з тим, що читали, або до хрипоти сперечалися, чіпляючись до кожного слова тексту. Виявилося, що в таких випадках корисно якомога частіше ходити на збори груп АА.

Книга «12 Кроків і 12 Традицій» є коментарем до Великої Книги і більш розгорнуто розповідає про практику кожного Кроку Програми і про сутність Традицій АА — духовних і організаційних принципів життя нашої Співдружності.

У книзі «Жити тверезими» міститься безліч простих практичних рекомендацій, як утриматися від першої чарки і налагодити своє життя. Багато хто з нас вважає цю книгу корисною ще й тому, що вона написана звичною мовою і не містить специфічних «програмних» виразів, з якими ми спочатку не були знайомі.

Ми сподіваємося, що ви при першій же нагоді придбаєте усі ці книги, прочитаєте їх і… не раз будете перечитувати.

В АА є багато хорошої літератури. Ми сподіваємося, що ви будете обзаводитися нею — і вона допоможе вам на шляху до одужання.

Усю необхідну літературу ви зможете придбати на своїй групі або через наші служби, адреса яких наводиться нижче.

Користуватися  “телефонною терапією”

більшість членів АА будуть раді дати вам свій номер телефону, і (що дивніше за все), їм буде приємно, якщо ви зателефонуєте, повідомите, що ви тверезі — і попросите відповісти на ваші запитання. Запишіть декілька телефонів тих людей, чия тверезість вам подобається.

Звертатися до секретаря групи

Якщо вам потрібна допомога, а ви не можете зв’язатися зі своїм наставником, подзвоніть секретарю вашої групи. Це та людина, яка напевно зможе бути вам корисна.

Якщо вам потрібна якась література АА, а ви не можете її дістати — спитайте  про неї у секретаря.

Якщо вам необхідно поїхати в інше місто і вам потрібно дізнатися, чи є там групи АА, — спитайте про це у секретаря

Якщо ви хочете щось зробити для групи, взяти участь у колективному Дванадцятому Кроці, або вам просто потрібен телефон когось з членів групи — звертайтеся до секретаря.

Так само, як і ваш спонсор, секретар групи докладе усіх сил, щоб вам допомогти.

І навіть якщо ваш секретар не в змозі допомогти вам розв’язати проблеми — пам’ятайте, що ви завжди можете зателефонувати в наші служби або написати нам: