Прембула

Всім привіт!

Мене звуть (…) і я алкоголік! І сьогодні з вашого дозволу, я буду ведучим.
         Радий вітати всіх на закритих зборах групи Промінь всесвітнього руху Анонімних Алкоголіків.

Прохання вимкнути мікрофони та камери.

Давайте за традицією розпочнемо хвилиною мовчання, під час якої нагадаємо собі основну причину, яка привела кожного з нас, згадаємо людей, які померли від цієї страшної хвороби, також людей які в зриві, пригадаємо людей, які по дорозі до нас, які шукають до нас дорогу, та налаштуємось на новий душевний лад.

Дякую (хвилина мовчання…) Бажаючі можуть приєднатися до нашої Молитви:

Боже, даруй мені душевний спокій,

Прийняти те, що я не можу змінити,

Мужність змінити те, що можу,

І мудрість відрізнити одне від іншого.

         Давайте представимося в «Чаті» або голосом і нагадаємо собі, з якої ПРИЧИНИ ми тут зібралися.

         Чи є серед присутніх ті, ХТО ВПЕРШЕ прийшов на Збори Групи Анонімних Алкоголіків?

         Якщо такі люди є, просимо Вас повідомити про це голосом або написати в чаті.

(В разі присутності Новачка) *******************************

         Ми ради вітати тебе на групі АА «Промінь». Будь ласка, дай відповідь на два питання:

– Чи є у тебе проблеми з алкоголем?

– Чи хочеш ти кинути пити?

(Якщо на обидва питання відповідь ТАК)

     Найзначнішою особою на наших зборах є новачок, оскільки, ми знаємо, що можемо зберегти те, що маємо, тільки віддаючи іншим.
Будь ласка, хай вас не турбує слово «Бог», та «Сила, більш могутніша, ніж ми». Ці поняття, є невід’ємною частиною нашого одужання. Деякі з нас розуміють під словом «Бог» і «Силою, більш могутнішою, ніж ми», групу АА, але найважливіше полягає в тому, що ми визнали, як факт, що є «Сила», більш могутня, ніж наша власна. Для того, щоб стати тверезим, ми відмовилися від свого вузького погляду на життя і вчимось жити, спираючись на духовні цінності. Слідуючи 12 Крокам, ми здатні не тільки добре влаштувати своє життя в суспільстві, але і приносити користь іншим.

***************************************

         Чи є серед присутніх ті, ХТО ВПЕРШЕ прийшов на Збори Групи Анонімних Алкоголіків ПРОМІНЬ?

  Ми раді, що ви завітали до нас, залишайтесь з нами!
         Якщо є Ювіляри, напишіть, будь ласка, в «Чаті» і Вас привітають!!! Ми раді за Вас!

         Анонімні Алкоголіки — це співтовариство чоловіків та жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силою та надією з метою вирішити їхню спільну проблему та допомогти іншим одужати від алкоголізму.

         Єдиною вимогою для членства є бажання кинути пити. Членство в АА не передбачає вступних або обов’язкових платежів; співтовариство утримується завдяки власним добровільним внескам.

         АА не пов’язане з будь-якою сектою, релігією, політикою, організацією чи установою; не бажає брати участь в будь-яких суперечках, не підтримує та не виступає проти будь-яких справ.

         Основна мета АА — залишатися тверезими та допомагати іншим алкоголікам досягти тверезості.


Уривок з  5-го розділу книги «Анонімні Алкоголіки»

ЯК ВОНО ДІЄ

         Нам рідко доводилося бачити людину, яка чітко йшла нашим шляхом і зазнала невдачі. Не одужують лише ті люди, котрі не можуть або не хочуть повністю присвятити себе цій простій програмі. Зазвичай, це чоловіки та жінки, які органічно нездатні бути чесними перед собою. Такі нещасні є. Вони не винні; здається, вони такими народилися. Вони за своєю природою нездатні збагнути і розвинути такий спосіб життя, який вимагає невідхильної чесності. Ймовірність їх одужання є нижчою за середню. Є і такі, що страждають від серйозних емоційних і психічних розладів, але багато з них видужують, якщо вони мають здатність бути чесними.

         Наші історії розкривають в загальному, якими ми були, що трапилось і якими ми є тепер. Якщо ви вирішили, що хочете мати те ж, що і ми, і ви готові піти на все заради цього – тоді ви готові робити певні кроки.

         Деяким з них ми опиралися. Ми думали, що зможемо знайти легший і не настільки тернистий шлях. Але не змогли. Зі всією серйозністю, на яку ми здатні, благаємо вас бути безстрашними і старанними з самого початку. Деякі з нас намагалися триматися своїх старих уявлень, однак результату не було, поки ми повністю не відмовилися від них.

          Пам’ятайте, що ми маємо справу з алкоголем – хитрим, бентежним, могутнім! Без допомоги нам його не здолати. Але є Хтось всесильний – це Бог. Нехай ви знайдете його тепер!

         Напівзаходи нічого нам не дали. Ми стояли в переломні точці. Відкинувши все, ми попросили Його захисту й опіки.

         Ось зроблені нами кроки, які пропонуються, як програма одужання


12 КРОКІВ АНОНІМНИХ АЛКОГОЛІКІВ

1.      Ми визнали, що ми були безсилими перед алкоголем, що наше життя стало некерованим.

2.      Прийшли до віри, що Сила, могутніша за нас, може повернути нам здоровий розум

3.      Прийняли рішення передати свою волю і своє життя під опіку Бога, як ми розуміли Його.

4.      Зробили ретельну та безстрашну моральну інвентаризацію самих себе.

5.      Визнали перед Богом, перед собою та іншою людиною справжню природу своїх помилок.

6.      Були повністю готові до того, щоб Бог усунув всі ці вади характеру.

7.      Покірно попросили Його усунути наші недоліки.

8.      Склали список усіх людей, кому ми заподіяли кривду, і сповнились бажанням відшкодувати всім їм завдані збитки.

9.      Особисто відшкодовували заподіяну цим людям кривду, де тільки можливо, крім тих випадків, коли це могло зашкодити їм або іншим.

10.    Продовжували робити особисту інвентаризацію, і коли ми були неправі, відразу визнавали це.

11.    Шляхом молитви і медитації шукали покращення свого  свідомого контакту з Богом, як ми розуміли Його, молячись лише про пізнання Його волі щодо нас і силу виконати її.

12.    Отримавши духовне пробудження, в результаті виконання цих кроків, ми намагалися донести цю звістку до алкоголіків і застосовувати ці принципи в усіх своїх справах.

         Багато хто з нас вигукнув: “Що за вимоги! Я не зможу слідувати їм до кінця.” Не впадайте у відчай. Ніхто з нас не зміг бездоганно дотримуватися цих принципів. Ми ж не святі. Справа в тому, що ми хочемо духовно розвиватися.  Викладені принципи є керівництвом до прогресу. Ми прагнемо до духовного прогресу, а не до духовної досконалості.

         Наш опис алкоголіка, розділ звернений до агностика, а також історії з нашого особистого життя до і після того, роз’яснюють три суттєві думки:

         а) Що ми були алкоголіками і не могли керувати своїм життям

         б) Що ймовірно, жодна людська сила не змогла б позбавити нас від алкоголізму.

         в) Що Бог може позбавити і позбавить, якщо шукати Його.


           ДВАНАДЦЯТЬ ТРАДИЦІЙ АНОНІМНИХ АЛКОГОЛІКІВ

(Коротка форма)

1. Наш спільний добробут повинен бути на першому місці; особисте одужання залежить від єдності АА.

2. Стосовно мети нашої групи є лише один найвищий авторитет – люблячий Бог, як Він може виразити Себе у нашій груповій свідомості. Наші лідери – лише наділені довірою служителі; вони не керують.

3. Єдиною вимогою для того, щоб стати членом АА, є бажання кинути пити.

4. Кожна група має бути цілком автономною, за винятком справ, які стосуються інших груп або АА в цілому.

5. У кожної групи є лише одна головна мета – нести своє послання до алкоголіка, який все ще страждає.

6. Групі АА ніколи не слід підтримувати, фінансувати або надавати ім’я АА для використання жодній спорідненій організації або сторонній установі, щоб проблеми, пов’язані з грошима, власністю і престижем не відволікали нас від нашої головної мети.

7. Кожній групі АА слід повністю утримувати себе, відхиляючи внески ззовні.

8. Анонімним Алкоголікам слід завжди залишатися непрофесійною організацією, проте наші службові центри можуть наймати спеціальних працівників.

9. АА, як таке, ніколи не слід організовувати; але ми можемо створювати ради або комітети, безпосередньо відповідальні перед тими, кого вони обслуговують.

10. Анонімні Алкоголіки не мають точки зору щодо зовнішніх питань; отже ім’я АА ніколи не слід залучати до суспільних суперечок.

11. Наша політика зв’язків з громадськістю ґрунтується на привабливості, а не на рекламі; нам потрібно завжди зберігати особисту анонімність на рівні преси, радіо та кіно.

12. Анонімність є духовною основою всіх наших Традицій, що завжди нагадує нам ставити принципи перед особистостями.

         Нагадаю правила проведення наших зборів:

– На зборах ми вважаємо за краще ділитись своїм особистим досвідом, а не своїми знаннями та думками. Ми прагнемо говорити про свої відчуття, які переживали і переживаємо зараз.

–  Будь ласка, уникайте безособових речень, думок словами: «ти», «ми», «вони», «якби…», «я думаю…». Говоріть про те, що турбує особисто вас, а не про проблеми інших людей.

– Якщо ви приймали речовину, що змінює свідомість за останні 24 години, можете залишатися з нами – Вам тут раді! Просто ми просимо утриматися Вас від виступу. Ви можете задавати питання і коментувати виступи, але тільки до або після зборів. Ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання, але краще один на один після групи або у контактах по телефону.

– Утримуйтесь від сторонніх висловів, які можуть виражатися у формі порад, зворотнього зв’язку, будь яких коментарів.

–  АА це духовна Програма, тому ми просимо вас, не називати імені Бога, назв релігійної літератури, установ та організацій.

– Будь ласка, утримуйтесь від нецензурних висловлювань під час проведення наших зборів, зберігаючи таким чином, безпечну атмосферу для нашої групи.

– Ми не оцінюємо, не сперечаємося, не судимо. Ми не даємо порад в особистих і сімейних справах. Ми поважаємо нашу анонімність і, тому, не ставимо запитань.

– Нам не важливо, хто ви і що ви вчинили. Вам тут раді. Ми звертаємось один до одного по імені і на «ти», перед хворобою всі рівні.

– Ми підтримуємо, а не критикуємо один одного. Ми приймаємо один одного такими, як є. Уникаючи сторонніх висловів, ми створюємо безпечну атмосферу для нашої групи.

– Так як це Група Анонімних Алкоголіків, просимо не називати інших залежностей.

Наші збори йдуть з 12:00 до 13:00 у вихідні дні та з 21:00 до 22:00 щоденно.

Бажаючі висловитись позначають себе «111».

Повторний вислів “222”

Нагадуємо, що той, хто готовий проводити інших за програмою, при бажанні може позначити себе в загальному чаті – «555»

ті, хто шукає наставника «777»; сімками

Будь ласка, виступаючи, пам’ятайте про час, щоб можливість висловитися мав кожен з нас. Регламент 5 хвилин. За хвилину до закінчення часу в «Чаті» з’явиться «годинничок», звертайте на це свою увагу. Якщо «Оратор» його не помітить, тоді він отримає «Голосове оповіщення» про закінчення часу.

Переконливе прохання тримати мікрофони вимкненими, коли Ви не висловлюєтеся, а також дотримуватися чистоти нашого «Чата». Якщо Ви будете заважати іншим, Вас можуть відключити від групи.

Хто-небудь ХОЧЕ ПОДІЛИТИСЯ СВОЄЇ ПРОБЛЕМОЮ, КОРОТКО сформулювати її і поставити як «ДОДАТКОВУ» тему зборів до оголошення основної теми? Напишіть, будь ласка, в чаті, я зачитаю.

(Хто-небуть має бажання слідкувати за годинничком? будь-ласка, зголосіться плюсиком в “Чаті”. Дякую!)

********************************************************

Час нашого зібрання добігає кінця.

У кого є непереборне бажання висловитися?

Нагадаю про нашу 7-му Традицію (“Кожній групі АА слід повністю спиратися на власні сили, відмовляючись від допомоги ззовні”), згідно з якою ми самі себе утримуємо на наші анонімні, добровільні внески. Розмір внесків кожен з нас визначає сам для себе. Для тих, хто з нами нещодавно, або у кого тимчасові складнощі з фінансами – нехай Вас це не турбує. Всі звіти про доходи і видатки по 7 й Традиції знаходяться у скарбника групи.

Посилання на рахунок для 7 традиції викладаємо у чаті. Групі *Промінь* потрібна ваша допомога, є служіння ведучого і зв’язкового.

         Чи є у кого-небудь Оголошення, Інформація, що стосуються Групи «Промінь» або Анонімних Алкоголіків в цілому?

         На закінчення Я хочу додати, що думки, висловлені тут, це думки тільки тих, хто говорив. Історії, почуті Вами, були розказані в довірі. Збережіть їх тільки «Тут» і у Вашій свідомості.

        Бажаючі можуть приєднатися до нашої Молитви

Боже, даруй мені душевний спокій,

Прийняти те, що я не можу змінити,

Мужність змінити те, що можу,

І мудрість відрізнити одне від іншого.